Надаємо великоднім яйцям оригінального вигляду

• Смугастий візерунок вийде, якщо перед фарбуванням на яйця надягнути канцелярські гумки.

• Якщо хочете отримати яйця у цяточку, намочіть їх, обваляйте в сухому рисі, а потім загор­ніть у марлю. Аби вона не злізла, перев’яжіть яйця ниткою.
  • Зобразити природу допоможуть листочки різних рослин, наприклад петрушки або берези. Прикладіть листочок до яйця, загорніть у марлю та перев’яжіть ниткою.
  • Несподіваний ефект отримаєте, якщо обклеїте яйце фігурними клаптиками пластиру.
  • Для мармурового ефекту обгорніть яйця цибулинням і прив’яжіть його шматком бавовни матеріалу.

Це цікаво

З історії фарбування великодніх яєць

1. Раніше під час 40-денного посту, по­чинаючи з середи першого тиж­ня, було заборонено їсти яйця. Але оскільки кури-несучки ніяк не хотіли пристосовуватися до церковного ка­лендаря, то яйця, які вони несли під час посту, варили. А щоб потім не пе­реплутати варені й сирі, у окріп дода­вали рослини, що містили натуральні барвники.
  2. Оскільки існував звичай зберігати яйця до наступного Великодня, з часом їх стали робити з дерева й розписувати орнаментами та візерунками. Пізніше з’явилися яйця з порцеляни, срібла, оздоблені дорогоцінними каменями.
  3. На Русі фарбовані великодні яйця ви­кладати на свіжу пророслу зелень вівса або пшениці.
  4. На великодніх народних гуляннях час­то влаштовували ігри з яйцями. Напри­клад, у селах «катали» яйця. Обирали невелику рівну ділянку землі і втопту­вали її, аби зробити якомога рівнішою. У землі робили неглибокі лунки. Кожен з учасників приносив великоднє яйце і клав його в лунку. Завданням кожного учасника було викотити за допомогою спеціального тканинного м’яча зі сплю­щеними боками з лунки яйце, яке йому сподобалося. Кому це вдавалося зроби­ти найшвидше, ставав переможцем.

Медична сестра дошкільного закладу, №3, 2018