Доводимо до Вашого відома, що вартість утримання однієї дитини з бюджету міста в 2017 році становила 16 321,56 грн.

На 1 вересня 2019 року дошкільний заклад буде набирати таку кількість дітей:

Як виховати особистість

• Щиро радійте кожному, навіть найменшому, успіху дитини.

• Хваліть конкретні вчинки дитини.
  • Хваліть дитину на людях, а критикуйте наодинці. Хваліть за активність та ініціативність. Це розвиватиме впевненість дитини у собі та у власних силах.
  • Пам’ятайте, що негативна оцінка — ворог інтересу й творчості.
  • Ускладнюйте завдання поступово. Переходьте до наступного завдання лише за умови, що в дитини не виникло жодних труднощів під час виконан­ня попереднього, простішого завдання.
  • Створюйте ситуації успіху, аби дитина відчула себе «творцем обставин», повірила в те, що може самостійно досягти високих результатів. Це форму­ватиме у неї стійкість в боротьбі з життєвими труднощами та інтерес до на­вчання, розвиватиме почуття власної гідності.
  • Виховуйте у дитини віру у власні сили, підбадьорюйте її, дайте зрозуміти, що завжди готові підтримати: «Добре зробив!», «Я впевнений, ти впораєш­ся!», «Молодець! Як гарно у тебе виходить. Твоя робота буде найліпшою!», «Ми тобою пишаємося».
  • Вірте в дитину. Оптимізм та віра батьків дають дитині почуття захищенос­ті, підвищують її самооцінку, а страх чи сумніви — знижують.
  • Обирайте різноманітні види діяльності, в яких дитина могла б реалізувати власний потенціал, проявити себе з ліпшої сторони.
  • Виявляйте почуття щирої поваги й зацікавленості тим, що дитина робить самостійно.
  • Пропонуйте свою допомогу лише тоді, коли бачите метанння дитини, від­чуваєте, що вона потрапила в скрутне становище і не може розв’язати про­блему.
  • Навчайте дитину бути відповідальною за свої вчинки.
  • Виховуйте наполегливість, цілеспрямованість, прагнення доводити справи до кінця.
  • Розвивайте комунікативні навички дитини, виховуйте доброзичливу, ввіч­ливу й впевнену манеру спілкування.

Пам’ятайте, дитина — унікальна особистість. Цінуйте її індивідуальність, підтримуйте й розвивайте!

Практичний психолог. Дитячий садок, №1, 2018 р.