Рекомендації щодо дій у разі укусу оси або бджоли

Бджола

Одразу перейдіть з того місця, де дитину вкусила оса або бджола, в інше. Адже під час укусу вони виділяють специфічні речовини, які «скликають» інших комах.

Огляньте місце укусу й визначте, чи є жало в ранці. Оса, на відміну від бджоли, може вкусити кілька разів і не залишити при цьому жала. Утім, якщо її вдарити рукою, жало залишиться — тоді його необхідно терміново видалити. Жало бджоли виймайте обережно, аби не пошкодити мішечок з отрутою.

• Обробіть місце укусу будь-яким антисептиком — перекисом водню, йодом або зеленкою.
  • Прикладіть до рани щось холодне, аби запобігти виникненню набряку.
  • Дайте дитині випити протиалергійний препарат у разі швидкого збільшення набряку.
  • Робіть дитині кожні 15 хв. примочки з горілки і розчину питної соди, якщо місце укусу свербить.