Як уберегтися від грипу під час епідемії

• Стежте затим, аби дитина не контактувала з людьми із симптомами грипу — озноб, нежить, чхання та кашель.
  • Зведіть до мінімуму відвідування місць скупчення людей — магазинів, громадського тран­спорту, театру, цирку.
  • Застерігайте дитину не торкатися брудними руками їжі, очей, носа та рота.
  • Привчайте дитину часто та ретельно мити руки з милом, особливо після відвідування гро­мадських місць. Якщо поруч немає води, то користуйтеся спиртовмісним спреєм для рук.
  • Промивайте ніс гіпертонічним сольовим розчином. Це очищує його від шкідливих мікроор­ганізмів, слизу та пилу.

• Навчіть користуватися медичною або марлевою маскою під час перебування в громадських місцях. Її слід змінювати щотри години.
  • Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте з нею на свіжому повітрі.
  • Не допускайте переохолодження або перегрівання організму дитини.
  • Дотримуйтеся режиму дня й привчайте до цього дитину.
  • Включайте до раціону дитини більше природних вітамінів, що містяться у свіжих овочах і фруктах.
  • Якомога частіше провітрюйте та прибирайте помешкання. Раз на тиждень під час вологого прибирання використовуйте дезінфекційні засоби.
  • Якщо на грип захворів хтось із членів родини, намагайтеся ізолювати його, особливо від ди­тини.