Як доглядати за дитиною в разі ентеровірусної інфекції, зумовленої вірусами Коксакі

• Дотримуйтеся постільного режиму на весь гострий період захворювання.

• Давайте часто пити лише тепле, не кисле. Це сприятиме відновленню втраченої організмом рідини через підвищену температуру або діарею.
  • Виключіть з раціону соки, газовані напої, солоні, кислі або гірки страви.
  • Відварюйте, готуйте на пару, тушкуйте страви. Вони мають бути напіврідкими чи рідкими.
  • Частіше мийте руки, дотримуйтеся гігієни порожнини рота та носа, аби запобігти поширен­ню інфекції.
  • Обов’язково прикривайте рот і ніс під час чхання та кашлю та навчіть цього дитину.
  • За появи перших симптомів захворювання виокремте для дитини посуд, рушники.
  • Під час контакту з хворою дитиною використовуйте медичну або марлеву маску.

Для ентеровірусів, зокрема й вірусів Коксакі, характерний по­ліморфізм симптомів. Іноді розрізнити, який саме вірус зумовив захворювання, неможливо навіть за допомогою лабораторних до­сліджень. Тож заспокойте батьків вихованців. Поясніть їм природу ентеровірусних інфекцій, розкажіть як захиститися від них, а якщо дитина захворіє, як доглядати за нею. Адже пра­вильний догляд дає змогу запобігти можливим ускладненням захво­рювання та поширенню інфекції серед членів родини.