Як вивести плями з одягу

• Обов’язково визначте тип плями: масна, із барвником, розчинна у воді.

• Перегляньте символи на етикетці, аби дізнатися про те, чи пофарбовано виріб стійкою фар­бою і як можна видалити пляму.
  • Видаліть залишки плями ваткою або чистою ганчіркою. Аби уникнути розмазування плями, обробіть її ваткою або чистою ганчіркою від краю до центру.
  • Старі плями обробіть рідиною для видалення плям.
  • Аби видалити пляму від бананів, нанесіть гарячу кашку з хлорованого прального порошку та залийте одяг на тривалий час теплою водою. Шматочки полуниці видаліть ножем, пляму залийте теплою водою. Потім одразу покладіть у пральну машину та періть за температури +40 °С з пральним порошком.

• Аби видалити жувальну гумку, нанесіть на неї охолоджувальний спрей або потріть тканину кубиком льоду з виворітного боку. Плями клею обробіть ацетоном, бензином або бензолом, чорнила — почергово спиртом і оцтом.
  • Якщо дитина забруднила одяг кров’ю, якомога швидше змийте її холодною водою із невели­кою кількістю прального порошку.
  • Плями від трави змочіть спиртом, потім обробіть пральним порошком або відбілювачем. У такий спосіб видаляйте також плями від кульбаби і квіткового пилку.

Від того, як батьки доглядатимуть за одягом своєї дитини, за­лежить, як вона одягатиметься в майбутньому. Адже саме в дошкіль­ному віці дитина вчиться доглядати за своїм одягом і взуттям. Озна­йомте батьків із символами на етикетці* та порадьте зберігати її, якщо довелося зрізати.