Поради на кожен день для музичного розвитку дитини

• Звертайте увагу дітей на всі звуки із навколишнього середовища.
  • Давайте звукам характеристику: високий — низький, короткий — довгий, голосний — тихий, можна заспівати — не можна заспівати.
  • Дослухайтеся до звуків у тиші.
  • Виконуйте домашню роботу й одночасно співайте, іноді спілкуйтеся з дітьми розспівно, але завжди — виразно.
  • Під час поїздки в ліфті зображуйте голосом на звук «у» рух угору або вниз. За таким само принципом відтворюйте траєкторію польоту комах, птахів, літаків тощо.
  • Вмикайте класичну програмну музику під час поїздки в машині. Чи не найліпше підійдуть «Дитячі альбоми» різних авторів — Петра Чайковського, Володимира Ребікова, Клода Дебюссі [Claude Debussy), Віктора Косенка.
  • Звертайте увагу дітей на настрій музики та її характер.
  • Співайте колискові або вмикайте аудіозаписи повільної приємної музики під час того, як дитина засинає.