Доводимо до Вашого відома, що вартість утримання однієї дитини з бюджету міста в 2019 році становила 19 484 грн.


Увага!

На 1 вересня 2020 року ЗДО буде набирати таку кількість дітей:

  • 2 групи дітей 3-го року життя
  • 1 групу дітей 4-го року життя
Реєстрація на чергу в ДНЗ

Управління освіти м.Рівне

Інфоцентр управління освіти

Матеріали вчителям та учням

Архів

Закладає вуха в літаку: що робити?

У багатьох пасажирів під час зльоту й посадки літака закладає вуха. Причина таких неприємних відчуттів — різниця атмосферного тиску на землі й у повітрі. Коли літак різко набирає висоту, умови навколишнього середовища змінюються так швидко, що тиск у барабанній перетинці не встигає вирівнятися і стає вище атмосферного або, навпаки, нижче, якщо літак знижується. Тож, аби уникнути під час авіаперельотів закладеності й болю у вухах, дотримуйтеся простих правил.

  • Придбайте в аптеці спеціальні беруші, які зменшують внутрішній тиск у вухах.
  • Перенесіть дату польоту в разі появи нежитю. Якщо ж це неможливо, закапайте в ніс судинозвужувальні краплі за 30‑60 хв. перед зльотом і посадкою. Краплі звільнять ніс від слизу і зменшать тиск на тканини у вушному проході. У разі алергійного нежитю за годину до польоту прийміть протиалергійні лікарські засоби.
  • Робіть ковтальні й жувальні рухи під час зльоту й посадки літака. Немовлятам дайте смоктати соску або погодуйте їх із пляшечки до зміни висоти. Старшим дітям запропонуйте жувальну гумку або напій із соломинкою. Часте слиновиділення й ковтання стимулюють активність м’язів, які відкривають слухову трубу й забезпечують приплив повітря в середнє вухо.
  • Застосовуйте прийом Вальсальви під час підйому й зниження — метод вирівнювання тиску у внутрішніх порожнинах черепної коробки. Для цього щільно затисніть ніздрі пальцями, закрийте рот і м’яко «продуйте» вуха, доки не почуєте характерне клацання, яке свідчить, що барабанна перетинка стала на місце. Повторіть вправу кілька разів, особливо під час посадки літака.
  • Дихайте ротом. Так ви не відчуєте різниці тиску у внутрішньому вусі й зовні.
  • Пийте багато води, адже добре зволожена слизова оболонка носа й носоглотки поліпшує роботу слухової труби.
  • Зверніться до лікаря, якщо навіть за кілька годин після посадки закладеність вух (зазвичай тимчасова) не минає або все ще відчутний сильний біль у вухах.
Переглядів: 591

Залишити коментар

Ви повинні зайти щоб залишити коментар

Що відбулося у ДНЗ:
Посвята в козачата
Конкурси, що проводяться у садочку
Патріотичне виховання у садочку
Традиційний день іменинника у садочку
Рубрики