Як доглядати за дитиною в гіпсі

Рекомендації для батьків

• Стежте, аби після накладання гіпсу дитина могла вільно рухати пальцями. Зверніться до лі­каря, якщо вона скаржиться на набряк, оніміння та сильний біль у травмованій кінцівці, блі­дість або посиніння шкіри пальців. Ці ознаки вказують на можливе защемлення нервів та су­дин.

• Висушіть гіпс за допомогою фена, використовуючи режим холодного повітря.
  • Стежте, аби дитина не намочила гіпс під час купання, оскільки він може розкришитися або погнутися. Дитину миють під душем, закриваючи гіпсову пов’язку поліетиленовою плівкою. З цієї ж причини дитині заборонено купатися у відкритих водоймах та відвідувати басейн. Якщо дитина все ж таки намочила гіпс, просушіть його феном.
  • Піклуйтеся про чистоту гіпсу. Для цього додатково обмотайте його тонкою тканиною або бинтом, які періодично замінюйте. Якщо ж гіпс все ж таки забруднився, то протріть його, ви­користовуючи невелику кількість води з мийним засобом, і просушіть.

• Підкладіть м’яку тканину під гіпс або обріжте його гості краї, аби запобігти подразненню та травмуванню шкіри.
  • Стежте, аби під гіпс не потрапляли дрібні предмети, оскільки вони можуть травмувати шкі­ру дитини.
  • Під час сну розміщуйте загіпсовану кінцівку так, аби вона не звисала з ліжка, оскільки це може зумовити набряк тканин, защемлення нервів та судин. Намагайтеся розміщувати її у припіднятому положенні.
  • Іноді змінюйте положення ураженої кінцівки для запобігання розвитку пролежнів.