Як убезпечити дитину вдома

Дитина техніка безпеки

Діти виявляють значний інтерес до предметів, що їх оточують, зокрема до електроприладів, аудіо- та відеотехніки, вибухонебезпечних предметів. Аби дитина не травмувалася вдома, батькам слід провести цілий комплекс заходів, що сприятиме безпечному її перебуванню в усіх помешканнях — у кухні, ванній та спальній кімнатах, залі тощо.
Дитина дошкільного віку має повсякчас перебувати під наглядом когось із дорос­лих — батьків, бабусі чи дідуся, вихователя, няні. Тож не залишайте дитину вдома саму на тривалий час. Розмовляйте з нею, пояснюйте, які з навколишніх предметів можуть призвести до травмування чи становити загрозу для здоров’я. Привчайте дитину гра­ти лише в безпечні ігри.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

Поясніть дитині, чому їй не слід самостійно користуватися такими побутовими приладами, як газова плита, духова піч, розетки, електроприлади; брати до рук голки, ножиці, ножі тощо.

Зауважте дитині, що, відкриваючи воду у ванній чи кухні, ліпше спочатку відкручува­ти кран з холодною водою, потім — з гарячою. Гарячу воду слід додавати поступово, щоб не обпектися.

Наголосіть, що торкатися мокрими чи вологими руками до увімкнених електроприла­дів — пральної машини, чайника, фена тощо — не можна. Адже вода — хороший про­відник електричного струму, тому, доторкнувшись до приладу, можна отримати удар струмом. На екрані увімкненого телевізора або комп’ютера може зібратися статичний електричний заряд і тоді також може вдарити струмом.

Створіть умови безпечного перебування дитини вдома

• Зачиняйте всі вікна й двері на балкон, за необхідності залиште відчиненими лише кватирки або фрамуги.
  • Прибирайте з плити каструлі й чайники з гарячою водою — перекинувши їх, дитина може обпектися.
  • Перевіряйте доступність розміщення іграшок. Вони не повинні лежати на висоті, що перевищує зріст дитини. Оскільки, намагаючись дістати іграшку, скажімо, з високої шафи, дитина може впасти й травмуватися.
  • Вимикайте усі потенційно небезпечні для дитини електроприлади й за можливості ізолюйте їх від дитини.
    Сховайте подалі від дитини сірники, легкозаймисті предмети й ті, що легко б’ються.
  • Зберігайте в недоступних дитині місцях ріжучо-колючі предмети, харчові кислоти, лікарські препарати, спиртні напої, сигарети, засоби побутової хімії, косметику, парфумерію тощо.