Як вистояти у «сезон застуд», або Правила профілактики ГРВІ

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%bf-2

• Менше людей — менше вірусів. Тож уникайте людних місць.

• Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) — дотримуйтеся максимальної дистанції. Адже що ближча відстань до хворої людини, то вища ймовірність заразитися від неї вірусом.
  • Імовірність зараження вірусом особливо велика в місцях, де багато дітей, і там, де багато хворих, — особливо слід бути обережним під час відвідування дитячих по­ліклінік.

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%bf-1

• Руки хворої людини — джерело інфекції, тож зменшіть кількість рукостискань. Ви­користовуйте рукавиці, коли змушені триматися за поручні в громадському тран­спорті чи відкривати двері в громадських місцях.
  • Мийте руки. Немає можливості — використовуйте вологі гігієнічні й дезінфекційні серветки.
  • Вірусні часточки протягом тривалого часу залишаються активними в запиленому, сухому, теплому й застоєному повітрі, та майже миттєво гинуть у чистому, прохо­лодному, зволоженому повітрі. Тож не перегрівайте повітря, а зволожуйте його! Провітрюйте ті приміщення, у яких найчастіше перебуваєте.
  • Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура — +16…+22 °С, відносна вологість — 40-70%. Створіть комфортне середовище у межах цих норм. Холодно? Одягніться.

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b8%d0%bf-3

• Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення у но­сові ходи краплі й аерозолі на основі сольових розчинів (що більше людей довкола, то частіше). Полощіть рот. Простий сольовий розчин для цього можна приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на літр кип’яченої води.
  • Запам’ятайте:
    • маска не врятує здорову людину від зараження — її одягає хвора людина, аби таким чином трохи зменшити ймовірність заразити когось; лікарських препаратів, які зменшують імовірність зараження ГРВІ, не іс­нує;
    • імовірність зараження ГРВІ зменшують раціональне харчування, актив­ний спосіб життя, повноцінний сон, усмішка й гарний настрій.

За матеріалами сайту Доктора Комаровського articles.komarovskiy.net