Які особливості бавовняних тканин слід враховувати, обираючи дитячий одяг для сну

%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%82%d1%8c

• Бавовна — найліпший матеріал для дитячої білизни, зокрема і для спального одягу. Бавовняні тканини практичні, гігієнічні, гіпоалергенні, добре пропускають повітря, поглинають зайву вологу. Одяг із бавовни забезпечує оптимальний мікроклімат на поверхні шкіри, навіть із підвищеною чутливістю. Дитячий одяг для сну виготовляють із різних видів бавовняних тканин, головне — аби матеріал був м’яким, комфортним і приємним на дотик. Перелічимо найпопулярніші з них.

• Кулірка (кулірна гладь) — найтонший трикотаж, виготовлений на основі бавовни. Він добре тягнеться в ширину і майже не тягнеться в довжину, майже не мнеться, є доволі міцним. Одяг для сну, виготовлений з кулірки, ідеально підходить для спекотного літа.
  • Інтерлок — трикотажне полотно зі структурою «в резинку», гладке з обох сторін, стій­ ке до деформації: після розтягування набуває колишньої форми, не дає усадку після прання.
  • Футер — щільний матеріал, у якого лицевий бік гладкий, а виворітний — із м’яким на­ чосом (в основу вплетені додаткові виворітні нитки). Завдяки цьому матеріал приємний на дотик і теплий. Довговічний, міцний, еластичний, стійкий до витягування та по­ яви ковтунців. Утім після прання може сісти, тож рекомендовано прати за температури не вище +40 °С.
  • Фланель — тканина з одно- або двостороннім начосом. Зберігає тепло майже так само добре, як вовна, але на відміну від неї м’яка, не колеться й не подразнює шкіру. Довговічна, утім після тривалого використання утворюються ковтунці. Певним недоліком можна вважати, що фланель довго сохне після прання.
  • Байка — найщільніший матеріал із підгрупи бавовняного трикотажу з начосом. Легка, м’яка, утім дуже тепла й довговічна. Ворс зовсім коротенький, не поділяється на окремі ворсинки, тому байка безпечна для маленьких дітей, яким подобається тягнути тканину до рота.