Рекомендації для батьків щодо взаємодії з дитиною із синдромом дефіциту уваги та гіперактивністю

• Дотримуйтеся позитивної моделі спілкування з гіперактивною дитиною. Хваліть її що­разу, коли вона того заслуговує, акцентуйте увагу на її успіхах, досягненнях, добрих справах тощо. Адже це допомагає утвердити впевненість дитини у власних силах.

• Намагайтеся уникати слів «ні» і «не можна».
  • Говоріть з дитиною, та й у родині загалом, стримано, спокійно та м’яко.
  • Давайте дитині лише одне завдання, із яким вона має впоратися у встановлений про­міжок часу. Так дитина зможе виконати завдання якісно і вчасно.
  • Використовуйте зорову стимуляцію для підкріплення усних інструкцій. Наприклад, покажіть дитині на власному прикладі, як правильно потрібно виконати певне за­вдання, поводитися в тій чи тій ситуації тощо.
  • Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності, що потребують концентрації уваги.
  • Дотримуйтеся вдома чіткого розпорядку дня.
  • Уникайте за можливості великого скупчення людей під час прогулянки з дитиною.
  • Не давайте дитині втомлюватися, адже це призводить до зниження самоконтролю та підвищення гіперактивності.
  • Створіть умови, у яких дитина матиме змогу витрачати зайву енергію. Наприклад, дуже корисною є щоденна фізична активність на свіжому повітрі.
  • Обмежуйте кількість приятелів, що перебувають поряд з дитиною під час ігор (бажа­но, щоб це був лише один товариш). Уникайте надто неспокійних і галасливих прияте­лів дитини.