Домедична допомога дитині за укусу комара

Допомога при укусі

• Ретельно вимийте місце укусу водою з милом, аби видалити шкідливі мікроби і бактерії.

• Прикладіть до місця укусу лід або будь-що холодне, аби полегшити свербіж і запобігти появі набряку.
  • Якщо почалася алергійна реакція (сильне свербіння, почервоніння шкіри, кропив’янка, пухирі), дайте дитині антигістамінний препарат, дозволений для її віку.
  • Не давайте дитині розчісувати місце укусу — це може призвести до зараження.
  • Аби припинити свербіж, змастіть місце укусу спеціальною маззю або бризніть спреєм. Попередньо переконайтеся, що засіб призначений для дітей! Можна також скористатися одним із «народних» засобів — розчином соди, одеколоном, ефірним маслом евкаліпту тощо.
  • Якщо після укусу комара самопочуття дитини погіршується — підвищується темпера­ тура тіла, з’являються озноб, судоми, блювота тощо, — необхідно негайно звернутися до лікаря.