Якщо необхідно залишити дитину вдома саму

Дитина сама вдома

Пам’ятка для батьків

• Потрібно навчити дитину обслуговувати себе — сходити в туалет, вимити руки, налити собі води тощо.
  • Украй важливо, аби задовго до того, як залишати дитину вдома саму, батьки систематично розказували їй про правила безпеки життєдіяльності й демонстрували це власним прикладом. Тоді можна розраховувати, що за відсутності дорослих дитина все одно «чутиме» в голові їхні застережливі голоси.
  • Дитина сама вдома

• Бажано, щоб дитина вміла користуватися телефоном — знала, як зателефонувати батькам, а також у аварійні служби. Батькам варто зробити на домашньому телефоні кнопку «швидкого набору», натисканням якої дитина могла б миттєво зв’язатися з кимось із батьків.
  • Необхідно, щоб дитина усвідомила — не можна нікому відчиняти вхідні двері. У батьків (бабусі з дідусем) є свої ключі, тож їй ліпше взагалі не підходити до дверей, якщо хтось чужий задзвонить у вхідний дзвінок.
  • Добре, якщо дитина вміє самостійно гратися, малювати, ліпити, розфарбовувати тощо — тоді за відсутності батьків вона буде в змозі розважати себе у безпечний спосіб.