Алергія на холод

ЧОМУ ВИНИКАЄ

Алергія на холод, або кріоалергія, виникає через порушення теплообміну між тілом дитини та повітрям у холодну пору року.

Спричинити кріоалергію у дітей може не лише прогулянка на морозі, а й інші чинники:

• зниження імунітету;
  • прийом антибіотиків;
  • купання у водоймах і басейнах із низькою температурою води.

До алергії на холод схильні діти, організм яких має підвищену чутливість до низької температури.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ

Кріоалергія може проявлятися по-різному, Найпоширеніші її симптоми:

• кропив’янка — червоні плями на шкірі, свербіж і пухирі на відкритих частинах тіла;
  • блідуватий висип — висип, що виникає на холоді та зникає в теплі;
  • алергічний дерматит — червоні плями на обличчі, шиї, вушних раковинах і руках дитини, а також почервоніння та припухлість губ і щік;
  • алергічний кон’юнктивіт — почервоніння слизової оболонки ока (кон’юнктиви), свербіж і сльозотеча;
  • ускладнене дихання — кашель, закладеність носа;
  • мігрень — сильний головний біль.

У дитини може значно погіршитися загальне самопочуття, коли виникає алергічна реакція на холод.

ЯК ЗАРАДИТИ

Якщо дитина після прогулянки на холодному повітрі погано почувається, до того ж у неї виникають проблеми зі шкірою, одразу повідомте про це батькам. Після повернення додому вони можуть дати дитині будь-який дозволений їй антигістамінний препарат.

Виявили в дитини симптоми кріоалергії? Порадьте батькам якнайшвидше звернутися до лікаря, аби встановити діагноз.

За можливості скоротіть тривалість прогулянок дитини. Якщо є алергічна реакція на холод, перебування на вулиці в холодну пору року не дасть дитині користі. Перед прогулянкою намащуйте обличчя дитини тонким шаром дитячого крему, а губи  гігієнічною помадою. Узимку можна використовувати жирний гіпоалергенний крем. Надягайте на руки дитини рукавички, що не промокають, а на голову — капюшон так, щоб максимально захистити обличчя.

Дитині слід займатися фізичними вправами, вживати вітаміни А, С, Е, РР, що сприяють поліпшенню кровотоку. Вона має їсти теплі страви, насичені жирними кислотами.

Пам’ятайте, що сильний холод може спровокувати у дитини розвиток тахікардії, проблеми з кровотоком і підвищення артеріального тиску.

ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ

У жодному разі не проводьте загартовувальних процедур для дитини, яка має алергію на холод. Зниження температури води для купання може спричинити алергічну реакцію. Не допускайте переохолодження дитини, навіть під час купання у водоймах улітку, бо можливий розвиток шоку.