Тиждень права

Право – це сукупність встановлюваних і охоронюваних державною владою норм і правил, що регулюють відносини людей у ​​суспільстві.

Правове виховання дошкільника починається з виховання у нього почуття власної гідності, поваги до самого себе.

Дітям доступні такі чотири групи прав:

1. Права на гідне існування, виживання, що включає право на життя і здоров’я, житло, їжу, ім’я, родину, турботу батьків, громадянство.

2. Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.

3. Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.

4. Права на свободу слова, думки та діяльності.

До Всеукраїнського тижня права  з 02.12.2019 по 06.12.2018 у нашому закладі було проведено низку заходів таких,  як: Заняття з Машею та ведмедем «Права людини в сюжетах мультиків» (для дітей від 2 до 4 років), з дітьми від 4 до 6 (7) років  розглядалися ілюстрації з знаками, які означають певне право дітей, повторили права згідно законодавства, відтворювали їх  в сюжетно –  рольовій грі, розглядали ситуації, в яких було порушене певне право, діти давали відповіді, обґрунтовуючи  їх. Діти були активними, виявляли інтерес,  ставили запитання, з нетерпінням очікували відповідей. Багато розповідали життєвих ситуацій. Особливо цікаво пройшла  бесіда – гра  «Казочку пригадай – порушене право називай», в ході якої  були розглянуті ілюстрації до казок «Червона шапочка», «Лисиця і Журавель», «Три ведмеді», «Гидке каченя» та закріплені знання про права дітей, необхідність їх дотримання, формувалося вміння аналізувати ситуації (на прикладах казок), які характеризують порушення прав, засудження порушення прав, викликалося бажання придумувати новий сюжет (створення казок на новий лад), де б не порушувалися права.