Домедична допомога за котячих подряпин або укусів у дітей

Кіт-3

Завдані котом подряпини або укуси можуть зумовлювати такі небезпечні для життя дитини захворювання, як правець та сказ. Навіть незначні подряпини часом можуть спричинити тяжкі наслідки. Тож аби збудники захворювань з контактним механізмом передачі не потрапили до організму дитини, важливо правильно обробити рану.

• Передусім огляньте рану. Якщо вона кровить помірно, не варто негайно зупиняти кровотечу, оскільки так рана очищується від слини тварини.
  • Відтак ретельно промийте подряпину або укус мильним розчином, а також ділянки шкіри, куди могла потрапити слина тварини.

Кіт-1

• Обов’язково обробіть рану антисептичними засобами, зокрема 70%-вим розчином етилового спирту, 3%-вим розчином перекису водню.
  • Підсушіть рану чи промокніть її чистим бинтом.
  • Нанесіть на подряпину або укус 5%-вий спиртовий розчин йоду або 2%-вий спиртовий розчин брильянтового зеленого чи антибактеріальну мазь (левомеколь, левоміцетин).
  • Якщо рана значна, накладіть стерильну пов’язку. Це допоможе захистити поверхню рани від повторних ушкоджень.
  • Аби стерильна пов’язка не прилипла, накладайте її лише на рану, що вкрилася кірочкою. Інакше, знімаючи пов’язку, можна зідрати кірочку, і рана знову кровитиме.

Кіт-2

• Обов’язково стежте за тим, аби стерильна пов’язка не забруднювалась і не промокала.
  • Пам’ятайте, що неглибокі подряпини загоюються ліпше, якщо їх залишити відкритими після антисептичного оброблення.
  • Подряпини заклеюйте пластирем лише тоді, коли потрібно зупинити кровотечу, а також у разі загрози повторного травмування.
  • Якщо дитина збирається гратися на дитячому майданчику, стерильну пов’язку накладайте навіть на незначну рану. Коли дитина повернеться додому, пов’язку зніміть.
  • За глибокої подряпини із сильним забрудненням або укусу кота слід звернутися за медичною допомогою, аби запобігти захворюванню на сказ або правець.