Доводимо до Вашого відома, що вартість утримання однієї дитини з бюджету міста в 2019 році становила 19 484 грн.


Увага!

На 1 вересня 2020 року ЗДО буде набирати таку кількість дітей:

 • 2 групи дітей 3-го року життя
 • 1 групу дітей 4-го року життя
Реєстрація на чергу в ДНЗ

Управління освіти м.Рівне

Інфоцентр управління освіти

Матеріали вчителям та учням

Архів

Правила відповідального самолікування

Лікування

Удавайтеся до самолікування лише в таких випадках: до моменту звернення до лікаря або коли не маєте можливості звернутися до нього.

Пам’ятайте, що не можна займатися самолікуванням за будь-яких розладів здоров’я в не­мовлят.

Обов’язково викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги та не займайтеся са­молікуванням дітей дошкільного віку за таких станів:

 • втрата або затьмарення свідомості;
 • загальний тяжкий стан;
 • будь-які значні кровотечі;
 • важкі травми, особливо черепно-мозкові, ділянки живота, грудної клітки та хребта;
 • сильний та тривалий головний біль;
 • гострий біль у черевній порожнині;
 • ускладнення хронічних захворювань.

Не поспішайте давати дитині ліки, зокрема антибіотики, за появи перших симптомів за­хворювання. Якщо це гостра респіраторна вірусна інфекція, то антибіотики не подіють на її збудника. Ліпше зменште фізичне навантаження на дитину, вчасно вкладайте спати, давай­те тепле пиття, робіть масаж та провітрюйте кімнату.

Намагайтеся встановити причини нездужання. Тоді стане зрозуміло, які ліки можуть допо­могти, і чи варто їх приймати. Не використовуйте «улюблені» ліки про всяк випадок за будь-яких захворювань.

Користуйтеся найвірогіднішими джерелами інформації про лікарські препарати. Напри­клад, офіційні інструкції для медичного застосування, друковані довідники, консультації лі­карів або фармацевтів, інтернет-сторінки закладів охорони здоров’я.

Не давайте дитині одразу кілька лікарських препаратів. Адже під час застосування трьох і більше лікарських препаратів починається їх неконтрольована взаємодія. Особливо важли­во пам’ятати про це під час застосування багатокомпонентних ліків.

Лікуйте кожне захворювання рекомендованими дозами лікарських препаратів. Переви­щення максимальної дози може загрожувати життю дитини. Принцип «від великої дози буде більше користі» — помилковий.

Обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського препарату, перш ніж застосовувати його. Особливу увагу зверніть на:

 • показання та протипоказання до застосування лікарського препарату;
 • побічні реакції;
 • взаємодію з іншими лікарськими препаратами;
 • особливості його застосування.

Зіставте наявні у дитини симптоми з показаннями до застосування лікарського препарату, зазначеними в інструкції для медичного застосування.

Не замінюйте призначені лікарем препарати рецептами народної медицини, гомеопатичними засобами та біологічно активними добавками. Адже не всі «натуральні ліки» є корисними.

Обов’язково контролюйте стан дитини щодо його поліпшення або погіршення.

Пам’ятайте, що самолікування має бути нетривалим. Якщо протягом трьох днів стан ди­тини не поліпшується, слід негайно звернутися до лікаря.

Переглядів: 454

Залишити коментар

Ви повинні зайти щоб залишити коментар

Що відбулося у ДНЗ:
День знань
Рекомендації
щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину
Недавні записи
Рубрики