Довгі ігри на свіжому повітрі

В Європі з’являється все більше лісових дитячих садків, в яких діти від трьох до шести років майже весь час проводять в лісі, досліджуючи навколишній світ. Вихователі виступають в ролі помічників, а не керівників групи.

У 2005 році в Німеччині було 250 лісових дитячих садків, а до кінця 2017 — 1500. Більшість лісових садків не використовує іграшки фабричного виробництва, зміст і значення яких відомі наперед і не вимагають включення фантазії. Довгі ігри на свіжому повітрі позитивно позначаються на розвиток дітей, особливо на моторності і почутті рівноваги, але також на спритності, моториці рук, координації, відчутті дотику і глибині сприйняття. Діти з лісових садків менше страждають від травм в результаті нещасних випадків і з меншою ймовірністю пораняться під час падіння. У дітей підвищується здатність самостійно оцінювати ризики. Прогулянки також зміцнюють імунітет дітей. Діти, які відвідували лісовий дитячий садок, в порівнянні з тим, хто відвідував звичайний садочок, володіють здібностями вище середнього в усіх галузях, які були досліджені.