Профілактика правця у дітей

Щеплення

• Пам’ятайте, захворюванню на правець легше запобігти аніж лікувати.
  • У разі важких травм у дитини не займайтеся самолікуванням. Адже воно може призвести до непоправних наслідків.

• Обов’язково вакцинуйте дитину, адже лише після щеплень в організмі дитини формується імунітет до правця.
  • Якщо дитина все ж отримала важку травму або опік, і є ризик зараження правцем, терміново зверніться до лікаря для проведення екстреної профілактики. Навіть. Якщо дитині раніше робили щеплення. Зверніться до лікаря за консультацією.
  • Пам’ятайте екстрену профілактику слід проводити якомога раніше, про те можливо аж до 20 дня від моменту травми, з урахуванням тривалості інкубаційного періоду.
  • Будьте особливо обережними, якщо ви проживаєте в регіоні з високим ризиком зараженням правцевою паличкою. Таку інформацію надає Державна санітарно — епідеміологічна служба України.
  • Дотримуйтеся санітарно — гігієнічних норм у побуті та правил особистої гігієни, привчайте до цього дітей.