Доводимо до Вашого відома, що вартість утримання однієї дитини з бюджету міста в 2019 році становила 19 484 грн.


Увага!

На 1 вересня 2020 року ЗДО буде набирати таку кількість дітей:

  • 2 групи дітей 3-го року життя
  • 1 групу дітей 4-го року життя
Реєстрація на чергу в ДНЗ

Управління освіти м.Рівне

Інфоцентр управління освіти

Матеріали вчителям та учням

Архів

Новини

Міжнародний День кухаря і кулінара

Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду. Більш того — прийом їжі для багатьох з нас досить приємне заняття. З’їсти що-небудь смачненьке, це те саме маленьке свято, яке кожен з нас може влаштувати собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво.

Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародний день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств, в яку тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.

Читати далі »

Тематичне свято «Обжинки»

17 жовтня у закладі відбулося тематичне свято для середніх груп «Обжинки».

На святі діти співали жниварські пісні, водили хороводи, танцювали, грали в українські народні ігри та почули багато цікавої інформації про старовинний обряд з приводу закінчення жнив. У подарунок дошкільнята отримали запашні палянички.

Читати далі »

Виставка спільних поробок батьків та дітей «Осінні фантазії»

У садочку відбулася виставка спільних поробок батьків та дітей «Осінні фантазії».

Читати далі »

Посвята в козачата

10‑11 жовтня у закладі для вихованців старших груп відбувся тематичний ранок «Посвята в козачата» на якому дітей ознайомили з традиціями козаків,побутом та звичаями, з заповідями справжніх козаків. Також відбулась зустріч із справжнім Козаком Вернигора, який перевіряв хлопців на волю, мужність та дружбу. Діти розширили свій кругозір, дізналися якими якостями має володіти справжній козак.

Вихователі висловлюють вдячність батькам за співпрацю та допомогу!

Читати далі »

В гостях у музичної королеви (Міжнародний День музики)

Наше життя просто неможливо уявити без музики. Вона супроводжує нас всюди: ранкове пробудження, пробіжка на свіжому повітрі, дорога на роботу і додому, свята, мінорний настрій, концерти, вечірки, романтичний вечір при свічках, колискова, відспівування… Людина народжується і йде, супроводжувана музикою. Цей чарівний вид мистецтва дивним чином відображає нашу дійсність, передає наші емоції і водночас здатний впливати на нас, викликаючи цілу палітру почуттів: то гнів, то насолоду, то пристрасть, то заспокоєння. І все це різноманіття музичних творів засноване на вмілому використанні лише семи всім відомих нот.

Наймузичніший день у році весь світ традиційно відзначає 1 жовтня.

Вперше відзначати Міжнародний день музики запропонував піаніст і композитор Дмитро Шостакович, а офіційно він почав святкуватися в усьому світі з 1 жовтня 1975 року за рішенням Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО.

Офіційною метою такого свята було озвучено поширення музичного мистецтва в суспільстві, реалізація властивих ЮНЕСКО ідеалів миру, взаєморозуміння і дружби різних народів, розвиток їхніх культур, ознайомлення і обмін музичним досвідом, взаємоповага до естетичних цінностей одне одного.

В цей день до діток нашого закладу завітала Музична Королева.

Читати далі »

Похід до музею

Група №6 відвідала краєзнавчий музей.

Читати далі »

Що таке «оніхофагія», або Чому дитина гризе нігті

Гризіння нігтів є доволі поширеною шкідливою звичкою в дітей, яка не лише є негативним поведінковим проявом, а й свідчить про психологічні проблеми в дитини. Ці психологічні проблеми потребують від працівників дошкільного навчального закладу та батьків негайного реагування та копіткої праці над їх подоланням.

Читати далі »

Як вибирати книжки для дітей

Книжка для дитини дошкільного віку — з добрими малюнками та казковим, фантастичним, пригодницьким змістом, із прихованою мораллю тощо.

Барбара Кіфер, доктор філософії, професор Державного університету штату Огайо, США, так написала про значення книжок для дітей: «Література записує глибини і висоти людського досвіду. Вона може розвинути глибини розуму і співчуття серця. Вона може допомогти дітям прийняти нові ідеї, зрозуміти те, що вони не знали раніше. Вона може посилити уяву, сприйняття, створити новий досвід, збагачуючи набутий. Вона може конструювати відчуття того, що є справжнім, справедливим і прекрасним».

Читати далі »

Підготуйте дитину до дитячого садка

Ви вирішили віддати свою дитину до дошкільного закладу або в групу раннього віку. Утім, постає запитання; як сприйме дитина те, що мама, яка була завжди поруч, тепер з’являтиметься лише ввечері, а замість неї потрібно бути з вихователем та ще з десятком інших хлопчиків та дівчаток, кожен з яких також вимагає уваги.

Читати далі »

Міжнародний день миру

Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня, починаючи з 2002 року, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування.

20 вересня у групах пройшли заняття  з виховання толерантного відношення до людей, один до одного. Вихователі акцентували увагу на тому, що Мир, його збереження залежить від кожного з нас. З дітьми проводилися бесіди про мир, діти міркували «Щоб був мир, необхідно…», вивчали мирилки, загадували бажання.

Читати далі »

Олімпійський тиждень

З 9-го вересня у закладі стартував Олімпійський тиждень.
Олімпійський тиждень — це захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні. Проведення такої акції дає змогу з молодшого віку залучати дітей до занять фізичною культурою та спортом, ознайомити з ідеями олімпізму й олімпійським рухом.

Читати далі »

День знань

Доктор Моро та його неоціненний вклад у педіатрію

145 років тому народився педіатр Ернст Моро. Завдяки йому звичайний морквяний суп врятував тисячі життів, стало можливим діагностувати, наприклад, дитячий церебральний параліч, він відкрив лактобактерії і при цьому не отримав жодної значущої премії, а в наших краях про нього мало хто чув.

Страшно подумати, але лише півтора століття тому середня тривалість життя людини становила вдвічі менше, ніж зараз. Звичайно, це не означає, що наші предки доживали до 35‑40 років і вмирали від старості. Велика частина вкладу в цей показник на рахунку дитячої смертності. Дитині мало було з’явитися на світ, їй потрібно було дожити до повноліття. Але народилася людина, яка зробила це завдання простішим, — педіатр Ернст Моро.

Зараз ми б назвали Моро словенським медиком, оскільки він народився 8 грудня 1874 року в столиці сучасної Словенії, в Любляні. Але в ті далекі роки це було всього лише одне з міст Австро-Угорської імперії. І називалося місто по-іншому — Лайбах, столиця герцогства Крайна.

Втім, навчався Моро в справжнісінькій Австрії, в Граці. У 1899 році він отримав ступінь доктора медицини (та, що в США і Великобританії зараз називається буквами MD), в 1901‑1902 працював з великим Теодором Ешеріхія (тим самим, що відкрив бактерію Esherichia Coli — кишкову паличку), в Мюнхені в 1906 році отримав спеціалізацію педіатра, а двома роками пізніше став професором в Університеті Гейдельберга.

Саме в 1908 році він зробив найважливіше відкриття, яке змогли пояснити лише через століття. В ті роки дуже багато дітей помирало від діареї. Моро створив найпростіший рецепт, завдяки якому смертність дітей впала вдвічі, — звичайний морквяний суп. Півкіло моркви перетворюється на пюре, заливається літром води, приправляється трьома грамами солі і упарюється до загального обсягу в один літр. Все.

Тільки в 2002 році стало зрозуміло, що кислі олігосахариди, які утворюються в цьому супі і потрапляють в розчин з моркви, заважають бактеріям прикріплятися до слизової оболонки кишечника. Інше дослідження показало, що завдяки цим властивостям суп лікує навіть діарею, викликану бактеріями, стійкими до антибіотиків.

В принципі, вже цього вистачає для того, щоб пам’ятати Моро і бути йому вдячним. Однак на його рахунку і введення стерилізації дитячих пляшечок, і відкриття того, що діти, вигодувані молоком матері, набагато стійкіші до хвороб (набагато пізніше стало зрозуміло, що «природничників» захищають антитіла матері, на відміну від «штучного вигодовування»).

Саме Моро придумав «молоко Моро» для штучного вигодовування (вершки-борошно-масло-цукор). Саме Моро відкрив лактобактерії, що містяться в кисломолочних продуктах і показав їх користь. Саме він відкрив рефлекс, який присутній у дитини в перші місяці життя: якщо видати близько голови малюка різкий звук, то вона спочатку виставить ручки, розчепіривши пальці, а потім зведе руки разом, стиснувши їх. Якщо рефлексу немає — це ознака пошкодження або пригнічення центральної нервової системи. Саме за рефлексом Моро, а точніше, за його відсутності, можна, наприклад, запідозрити дитячий церебральний параліч.

Дивно, але при всіх своїх заслугах Моро прожив скромне життя, його було нагороджено преміями (дивно, але його навіть не номінували на медичного «Нобеля» жодного разу). Зате йому пощастило вижити в Третьому Рейху. Йому лише довелося піти в 1936 році з професорської посади в Гейдельберзі «за станом здоров’я» (насправді, через дружину-єврейку), але до 74 років свого життя він займався улюбленою справою. Великий педіатр до 1948 року працював лікарем приватної практики, відкривши педіатричну клініку на Моцартштрассе, будинок 10.

Олексій Паєвський

Гра без правил?

У провінції Енжі в Китаї дитячі садочки не схожі на інші. Діти в них навчаються граючись. Причому в ігри, які придумали самі, а вихователі при цьому беруть участь в них на рівних з дітьми.

Замість іграшок у дітей інструменти з натуральних матеріалів: мотузки, бамбукові драбини, глиняні горщики, бочки, шини та інші предмети повсякденного використання. Діти взаємодіють з цими речами, створюючи свої ігри з власними правилами, в той час як дорослі не втручаються в хід гри.

Читати далі »

Цитата з книги Джона Холта «Причини дитячих невдач»

Кілька років тому я відвідав «майданчик пригод» в лондонському Холланд-парку. Майданчик був сповнений дерев для лазіння, мотузок для розгойдування й інших «небезпечних» штуковин. Я запитав у молодих людей, завідуючих майданчиком, чи багато дітей отримують тут травми, і вони відповіли: «Ні, тому що ми попереджаємо дорослих, що для них вхід заборонено».

Читати далі »

Що відбулося у ДНЗ:
Заходи, присвячені до Першого вересня
Свято осені
Посвята в козачата
Конкурси, що проводяться у садочку
Патріотичне виховання у садочку
Традиційний день іменинника у садочку
Рубрики