Група №5

Флешмоб «Українська хустина»
7 грудня в Україні вже вдруге відбудеться флешмоб до Дня української хустки.
Вперше його провели у 2019 році. У цей день ініціативна група з депутаток, громадських діячок, акторок театру та кіно, викладачок та інших жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день української хустки.
Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
Флешмоб має назву: “Зроби фото з хусткою”, під час якого кожна жінка прикрасить себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки.
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.
Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

День гудзика
Цікаве свято — Всесвітній День ґудзиків — відзначається щорічно 16‑го листопада.
Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися виключно як прикраси, а не для застібання.
До Дня ґудзика з дітьми старшого дошкільного віку цікаво та захоплююче було проведено заняття «Подорож ґудзика». Діти із задоволенням грали в дидактичні ігри «Мозаїка з гудзиків», «Виклади за зразком», «Чарівний мішечок», в яких закріплювати знання кольору, форми і розміру, розвивали дрібну моторику рук, уяву, розширювали формування творчого та логічного мислення.

Всесвітній день пошти
Сучасний світ електронних комунікацій не сприяє ознайомленню дітей із професією поштаря — та й із поштовою службою загалом. Більшість із них пов’язують слова «написати лист» і «поштова скринька» з інтернетом, комп’ютером та клавіатурою. Аби долучити дошкільників для світу професій дорослих, зокрема допомогти з’ясувати, для чого потрібна саме ця, у закладі влаштували тематичні заходи, рольові ігри.

День творчості

Моя перша книга


День української мови
Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова — це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова — багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова — велика моральна культура. Убогість слова — це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».
Мова — це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.
21 лютого вихованці закладу позмагалися в ерудованості, взявши участь у вікторині знавців української мови. Вікторина містила такі блоки: «ВІДГАДАЙ ФРАЗЕОЛОГІЗМ» ; «СЛОВНИКАР»; «СКАЖИ БЕЗ ЗАТРИМКИ»; «ВІДГАДАЙКО»; «СКЛАДИ ПРИСЛІВ’Я», повторили абетку та пригадали улюблені казки.

Святий Миколай завітав у садочок до малюків
День Святого Миколая – одне з найрадісніших і найочікуваніших свят року.
З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками. Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. Але хто такий Святий Миколай? Найголовніше те, що на відміну від більшості святих, святий Миколай – це дійсно реальна історична особистість.
Святий Миколай – образ, який асоціюється з високими людськими моральними цінностями, глибокою вірою в Бога і праведність існування на землі. Не гроші, а любов, порядність, доброчесність і благородство правлять світом. І один раз на рік, в чарівну грудневу ніч, у всіх у нас є можливість бути благодійниками заради власного задоволення і Божої милості. Завдяки доброму імені Святого Миколая кожен з нас може зробити щасливими стільки діток, позбавлених батьківської ласки. Та й до своїх дітей є можливість в цей день прийти з казкою і відзначити гарне навчання і слухняність.

Андріївські вечорниці
13 грудня в закладі дошкільної освіти «Лелека» провели тематичну розвагу присвячену святкуванню дня Андрія.
В цей незвичайний день згадується святого Андрія Первозванного, який є покровителем України.
Тож, вихованці старших груп пригадали всі народні звичаї, обряди та розваги, які влаштовували наші предки з давніх часів.
Дівчатка, вмілі господині, наварили смачних, біленьких та пухкеньких вареничків, спекли рум’яну калиту, а хлопчики показали, які вони є сильні, мужні та витривалі.